Ucuz Koltuk Yıkama Aldatmacasına Kanmayın!

 

Temizkoltuk.com; siz değerli koltuk yıkama müşterilerini ucuz koltuk yıkama kandırmacasına karşı bilinçlendirmeyi bir sorumluluk olarak görmektedir. Piyasada 50 - 150 TL arasında koltuk yıkama hizmeti verdiğini söyleyen kişilerden uzak kalmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Bu kişilerin kampanya adı altında insanları kandırdıkları ve kaliteli - hijyen bir koltuk yıkamadan çok uzak sundukları hizmetle bir çok insanı mağdur ettiği gözlemlenmiştir.

Ucuz ve kalitesiz koltuk yıkama hizmeti tercih eden müşterilerimize yönelik gözlemlediğimiz sorunlar genellikle şu şekilde sıralanmıştır:

1- Gelen kişilerin eve girmesiyle çıkması bir oldu. Amaçları koltuk yıkama değil de sadece parayı almak oldu. (Bu durum çok sık karşılasılan bir durumdur. Mindersiz bir takım bile ortalama 40 dk yı bulurken bu kişiler minderli takımları dahi 15 dakikada yıkayabiliyor)

2- Gelen kişiler oldukça agresifti.

3- Lekeler ile hiç uğraşmadılar..

4- Koltuğumu mahvettiler.

5- Sıktıkları her neyse iğrenç kokusu evimde günlerce geçmedi.

6- Koltuklarım kuruduktan sonra daha kötü oldu.

7- Koltuklarım yıkandıktan sonra elimi sürünce yapış yapış oldu.

8- Şikayet için aradığımda biz sadece yönlendirme yapıyoruz koltuklarınızı yıkayanları arayın! dediler.

9- Koltuk yıkama için gelen adamlar hiç güven vemiyordu onlar gidene kadar çok tedirgin oldum.

10- Söz verilen günde gelmediler ve bütün gün evde mahsur kaldım.

11- Koltuk yıkama randevu saatine çok geç kaldılar ve haber bile vemediler ( itiraf etmek gerekirse bu konuda sayısı 3'ü ancak bulacak şikayeti biz de aldık ama malumunuz istanbul trafiği bazen insanı istemezsek de yanıltabiliyor ancak herhangi bir gecikme durumunu biz size önceden söyleriz:) )

 

Ucuz koltuk yıkama deyip de arama yapıyorsanız ve bu sayfayı okuyorsanız çok doğru bir adrestesiniz demektir. Aşağıda %100 gerçek müşteri yorumlarından oluşan koltuk yıkama tavsiyeleri müşterilerimiz tarafından yazılmış koltuk temizleme tavsiyeleridir. Koltuk temizleme hakkında geniş bilgi ve detaylı inceleme yapabileceğiniz sitemizi inceledikten sonra bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

 

 

Koltuk Yıkama tavsiye ve önerilerimiz; koltuklarımız evlerimizde en sık temas ettiğimiz mobilyalardır. İster aile halkı, çocuklarımız veya misafirlerim olsun sürekli kullanımı sonucu Kir, bakteri, mikrop toz, yemek artıkları, lekeler ve polenlere maruz kalırlar ve bu kaçınılmazdır. fakat koltuk ve tekstil döşemeli mobilyalarımızın böyle kalmasını kabullenmeniz anlamına gelmez, profesyonel bir temizlik ile sağlıklı bir hale getirebiliriz.

Koltuk yıkama tavsiyelerimiz temizleme aşamasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kumaşın türü ve türüne göre kullanılan solüsyon ve ekipmanlardır. Koltuklarıma önemli derece yatırım yapar ve bunun bozulmasını hiç istemeyiz. Koltukların eskime payındaki en önemli etken yıkama aşamasıdır. Yanlış yıkama temizleme sonucunda ömrü kısalmakta görümü bozulmakta eski şıklığını kaybetmektedir.

Günümüzde kir tutmayan kumaştan yapılan koltuklar giderek önem kazanmakta ve bu kir tutmayan kumaşlar tercih edilmektedir.
Koltuk döşemesinde kullanılan kumaşın lif yapısına moleküller seviyede baktığımızda kullanılan materyal liflerden oluşmakta ve yapısında kir tutma eğilimi vardır. Fakat kir tutmaması için fabrikada kumaşın fiberlerine bir takım kimyasallar kullanılarak kire karşı dirençli olması sağlanır. İpliklerinin etrafında koruma tabakası oluşturur ve kirlenmesini zorlaştırır. Kirlerin koltuğun ipliklerine yapışmasını engeller. Kir ve tozların vakumlama ile daha kolay alınmasını sağlar. Fakat kumaşın kirlenmeme özelliğini kaybetmemesi yıkama aşamasında kullanılan kimyasala çok dikkat etmek gerekir.

Koltuk Yıkama tavsiye

En önemli faktör kullanılan kimyasaldır: kimyasalın pH derecesi önem arz etmektedir. En saf olan kimyasal pH 7 ( saf su) ye yakın olandır. Maalesef günümüzde kir ve lekeleri çıkarmak için çok ağır sert kimyasallar( genelde köpüren şampuan içerisinde de pH derecesi en yüksek olan pH 13 gibi kostik soda veya çamaşır suyu karıştırılan) kullanılmakta ve koltuğun kumaşının kirlenmeme özelliğini yok etmekle kalmayıp genel yapısını bozup ömrünü azaltmaktadır. Yıkama işleminde kullanılan ağır kimyasalların çıkarılması çok zor, hata imkansız gibidir. Bunun için kullanılan ekipmanın yeterli güce sahip olması gerekir. Koltukta kalan bu ağır kimyasallar kuruyunca yapışkan gibi kiri çekerek koltuğunuzun eskisine göre çok daha çabuk kirlenmesine neden olur. Ayrıca alerjilere neden olmaktadır.

Bir diğer faktörde koltuk yıkama esnasında kullanılan su miktarıdır.

Aşırı su kullanımı sonucu kullanılan su kiri koltuğun içerisine, kumaşın altına sünger kısmına iter. Tüm kir ve bakteriler yüzeyden koltuğun içerisine iner. Bakteriler, küf ve mantarlar için uygun ortamı oluştururlar. Ayrıca çok uzun kuruma sürelerine neden olurlar. Birkaç gün kullanılmaması gerekecektir. Bakteri, mantar ve küflerin üremesi nemli ortamda ortalama 4 saat sonra başlar. Üremeleri için 4 saat yeterlidir.

Bir sonraki faktör koltuk temizliğinde kullanılan tavsiye edilen ekipmanlardır.

Birçok koltuk yıkama firması kir ve lekeleri çıkarmak için soğuk su kullanılır bu kirlerin yumuşaması ve çıkması için yeterli değildir bu yüzden ovma işlemini aşırı derece fazla yaparlar. Genelde döner fırça başlıklı ekipmanlar ile bunu yaparlar buda koltuğun ipliklerin yıpranmasına eskimesine, güzelliğini kaybetmesine, gevşemesine neden olmaktadır. Ayrıca çekme vakum ekipmanları güçsüz olduğundan koltuğun yüzeyine aşırı derece de baskı yaparak suyu ve sabunu, şampuanı çekmeye çalışırlar, bu baskı sonucunda kumaş yıpranmakta ve özellikle gevşeme olmaktadır.

Temizkoltuk.com’un Sıcak Karbonatlı Koltuk Yıkama Süreci ve Buharlı Koltuk Yıkaması En Çok Tavsiye Edilen Yöntemdir

Temizkoltuk.com’un Sıcak Karbonatlı Koltuk Yıkama sürecinde bunların hiçbirini yaşamazsınız. Çünkü Temizkoltuk.com 10 yıldır en sağlıklı, en doğru yıkama yöntemlerini geliştirmiş bu sayede patentli, son teknoloji ekipmanlarını ve %100 doğal olan yeşil sertifikalı yine Patentli özünde karbonat olan The Ways Solüsyonunu kullanır. The Ways milyonlarca küçük kabaran baloncuk çıkarır. Bunları kiri çözerek koltuk kumaşının yüzene doğru iter ve sonrasında güçlü ekipmanlarımız ile kolayca çekilirler. Az su kullandığımızdan koltuğun sünger kısmına aşırı miktarda su geçmez, ve sadece 3-4 saat içerisinde tamamen kurur ve kullanılır hale gelir. Koltuk yıkama tavsiye edilmemizin en önemli sebeplerinden biri bizim işlemimizde geriye hiçbir sabun artığı bırakmayız ve koltuğunuzun daha uzun süre temiz kalmasını sağlarız. Bakterileri ve virüsleri yok ederek küf ve mantar oluşumunu engelleriz. Ayrıca koltuğunuz üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturan koruyucu paketimizde kir ve leke tutmasını engelleyerek 2-3 katına kadar extra fazladan temiz kalma süresi sağlarız. Ayrıca Temizkoltuk.com koltuk yıkama firması teknisyenleri konusunda uzman sertifika almış profesyonellerdir.

Koltuk Yıkama işleminde Temizkoltuk.com ‘a güvenebilirsiniz.

Sizde aile sağlığınız için Temizkoltuk.com’uı arayın.